מעונות יום שיקומיים

טף לטף כאן בשביל הילדים המיוחדים ובשביל הוריהם החל מגיל לידה הצוות שלנו עוטף באהבה את התינוקות הרכים והטהורים הללו ומעניק להם ולהוריהם חיבוק גדול ותמיכה לקראת המסע המאתגר ורצוף הקשיים המצפה להם.

במעונות השיקומיים של טף לטף מטעם משרד הרווחה, גדלים ומתפתחים ומשתקמים) מידי יום ביומו כ45 תינוקות ופעוטות מגיל חמישה חודשים ועד גיל 3 שנים.

 

הלב מתרחב מהתרגשות לעבור בין כיתות המעון המאובזרות והמעוצבות בריהוט ססגוני ועליז המשרה רוגע ושמחת חיים עם צלילי ילדות קסומים, ולראות את הצוות המסור בעבודתו – עבודה שכולה לב ונשמה – לפתח ולקדם תינוקות מעוכבי התפתחות, פגים, פעוטות עם שיתוק מוחין או תסמונות שונות, וכולם זוכים לטיפול אוהב ומקצועי עם מיטב אנשי המקצוע ומיטב המכשור המתקדם בעולם.

 

בכיתות המעון ציוד טיפולי מתקדם המותאם לכל ילד: מערכות תקשורת חילופיות חכמות הכוללות: מתגים, לוחות תקשורת ומחשבי בעלי תוכנות מתאימות כדי להצליח ולתקשר עם כל ילד ברמה שלו למרות הקשיים. רופאי התפתחות, אחיות, עובדות סוציאליות, פסיכולוגיות ופיזיותרפיסטיות, מרפאות בעיסוק, קלינאיות, סייעות שיקומיות, תרפיסטיות במוזיקה וכמובן – מטפלות בעלות נסיון וידע רב שנותנים את כל כולם בשביל הקטנטנים המתוקים הללו והחיוך המלאכי שלהם הוא השכר הגדול ביותר שנותן להם את הכוח לעוד יום של עבודה מאומצת ובלתי פוסקת.

 

המעון פעיל בכל יום בין השעות 7:30 ל16:00. סדר היום מגוון וכולל תוכניות טיפול ושיקום יחידניות וקבוצתיות, למידת מושגים וכשורי חיים, פיתוח כשורי חברה, הקניית מיומניות בסיסיות כגון: אכילה, לעיסה ושתיה, זחילה, הליכה, ועוד ועוד… כל תינוק ופעוט בהתאם לקשייו ולמטרות שהוצבו עבורו.

 

 

מעונות טף לטף נותנים מענה, תמיכה והכלה גם להורים ולמשפחות הילדים המיוחדים באמצעות מפגשים פרטניים עם העו"סית המלווה את הילד, ומפגשי קבוצות אמהות מהווים "קבוצת תמיכה" מחזקת ומעצימה לכל אמא.

 

החזון שלנו שמלווה אותנו - הוא לקדם כל ילד במקצועיות ובכלים המתקדמים ביותר, לתת את הכל ולעשות הכל עד המקסימום האפשרי ולא טיפה אחת פחות.

תרצה שרייבר יוזמת ומנהלת המקום, מדריכת קבוצות ומנחה משפחתית עם ניסיון חינוכי רב שנים
עובדים ומטפלים עם נשמה
טיפולים פרא רפואיים
תלמידים מיוחדים
שנות עשייה מבורכת
גלילה למעלה