היחידה להתפתחות הילד

כל ילד הוא מיוחד – הוא עולם בפני עצמו. לכל ילד יש את הצרכים הייחודיים המיוחדים לו אשר לפיהם נבנית תוכנית הטיפולים המקצועית אשר מותאמת ומדוייקת אך ורק עבורו. ב"יחידה להתפתחות הילד" בטף לטף. אלפי ילדים זכו לצאת לאור, להתפתח ולהתקדם בצורה מדהימה אודות לטיפול המקצועי והמסור של צוות היחידה שנתן בהם אימון וליווה אותם בנאמנות ובמיומנות צעד אחר צעד.

היחידה הוקמה ב1996 עבור מספר קטן של ילדים שנזקקו לטיפולים מיוחדים והיא מספקת כיום חבילת שירותים מקיפה ל1000 ילדים בגילאי 0-9, ביחידה ניתנים טיפולי קלינאית תקשורת, רפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, טיפול בחדר הסנוזלן, וטיפולי קוגפאן, וכן אבחונים ומעקבים שוטפים על ידי צוות בכיר ומיומן המונה 42 מטפלים, יועצים ורופאים.

שלב 1: האבחון

אבחון ראשוני (או הפניה ע"י גורם מאבחן חיצוני) למוקדי הקושי של הילד המשמש כבסיס לבניית תוכנית הטיפול אצל אנשי המקצוע המתאימים ביחידה על ידי רופא מאבחן  והפסיכולוג ברק עומר.

שלב 2: הטיפול

לאחר תהליך האבחון והתאמת התוכנית הטיפולית המדויקת לילד, מוזמנים הילד ומשפחתו לסדרת פגישות המשך טיפוליות שנקבעו ואושרו ע"י קופת החולים בה הינו חבר, במסגרת הטיפולים עובד הצוות המקצועי באופן פרטני עם הילד על כל אחד מתחומי ההתפתחות הדרושים.

 שלב 3: השמה

במידה והאבחון או התהליך הטיפולי מעלה צורך לשבץ את הילד במסגרת מתאימה – הוא מקבל המלצה מהצוות המטפל ומופנה למחלקת החינוך לקבל השמה מתאימה, ולעיתים קרובות הוא מופנה לאחת ממסגרות החינוך שבית טף לטף מפעיל במקצועיות רבה ומתחיל הליך של פיתוח ושיקום תוך מעקב צמוד על כל שלב.

"המרכז לאבחנה מבדלת" של יחידת ההתפתחות בבית טף לטף הינו מרכז ייחודי מסוגו המיועד לאבחון מקרים מורכבים הדורשים פענוח רב תחומי. במרכז פועל צוות של פסיכולוג, רופא נוירולוג ילדים והפסיכולוג ברק עומר – המאבחנים יחד את הילדים בשיטה ייחודית שנותנת מענה מדויק והפניה ממוקדת לטיפול הנכון התואם למהות הקשיים שאובחנו. למרכז זה מגיעים ילדים מכל קצווי הארץ והוא פועל בהצלחה רבה כבר למעלה מ-3 שנים וזוכה לתהודה והערכה רבה מכל גורמי המקצוע.

האבחון והטיפולים ביחידה ניתנים לחברי כל קופות החולים ומוכרים לצורך קבלת החזרים בכפוף לביטוח.

החזון שלנו שמלווה אותנו - הוא לקדם כל ילד במקצועיות ובכלים המתקדמים ביותר, לתת את הכל ולעשות הכל עד המקסימום האפשרי ולא טיפה אחת פחות.

תרצה שרייבר יוזמת ומנהלת המקום, מדריכת קבוצות ומנחה משפחתית עם ניסיון חינוכי רב שנים
עובדים עם נשמה
טיפולים פרא רפואיים
תלמידים מיוחדים
שנות עשייה מבורכת
גלילה למעלה