בית הספר מעלות דוד

בית טף לטף מלווה במסירות את ילדי הצמי"ד הלידה ועד בגרות. בי"ס "מעלות דוד" הוא החממה התומכת והמקדמת לילדים הבוגרים – שממשיך בקו המוביל את כל מוסדות "טף לטף" – לתת את כל הנשמה וכל המקצוענות לכל ילד מא' ועד ת' ולקדם אותו עד למיצוי מקסימום מיכולותיו. בית הספר הולך וגדל בהתמדה משנה לשנה.

כדי למקסם את השיקום והקידום של כל ילד בהתאמה מדוייקת לצרכיו הוקמו בבית הספר מספר מסגרות טיפוליות ייעודיות תואמות גיל ורמה: כיתות א' – ט' לבנים ולבנות במוגבלויות שונות או תלמידים הזקוקים לסיוע צמוד:

כיתות תלמידים עם מוגבלות – בכיתות אלו מוצמד לכל ילד מטפל אישי המסייע לו בתפקוד, בשיקום, בפיזיותרפיה ובלמידה ומהווה כעין אח גדול אוהב ותומך המלווה את הילד לאורך כל שעות היום בבית הספר.

כיתת תלמידים ניידים – בכיתה זו מטופלים תלמידים ניידים המסוגלים ללכת ולתפקד מעט בכוחות עצמם ומקבלים טיפול וסיוע שיקומי תואם לרמתם לשמור על יכולות התפקוד שלהם ולשפר אותם.

כיתות שיקום מורכבות – בכיתות אלו מטופלים ומשוקמים ילדים בעלי תלמידים עם מוגבלות בינונית המסוגלים לתקשר ולתפקד, במסגרת הלימודית הם מקבלים טיפול מקצועי מסור המכין אותם לחיים עצמאיים, תקשורת עם אנשים, התשלבות בקהילה וכשורי חיים בסיסיים.

הלימודים בבית הספר במסגרת יום לימודים ארוך המסתיים בשעה 18:00 וכולל ארוחות ותוכניות לימודיות מותאמות לכל רמה תוך שימוש בציוד טכנולוגי ללמידה חווייתית מתקדמת ועשירה בתוכן ע"י אנשי המקצוע מהשורה הראשונה. כך מקל בית טף לטף על הילדים המיוחדים ועל משפחותיהם בהתמודדות היום יומית עם הקשיים והמוגבלויות, האתגרים וההתמודדויות הכרוכות בגידולו של כל ילד. כשליבם של כל אנשי הצוות פועם ומייחל עם ליבם של ההורים לראות את ילדים מתקדם ומשתקם כהכנה לעתיד עצמאי ואיכות חיים טובה יותר.

 

החזון שלנו שמלווה אותנו - הוא לקדם כל ילד במקצועיות ובכלים המתקדמים ביותר, לתת את הכל ולעשות הכל עד המקסימום האפשרי ולא טיפה אחת פחות.

תרצה שרייבר יוזמת ומנהלת המקום, מדריכת קבוצות ומנחה משפחתית עם ניסיון חינוכי רב שנים
עובדים ומטפלים עם נשמה
טיפולים פרא רפואיים
תלמידים מיוחדים
שנות עשייה מבורכת
גלילה למעלה